Blog

Poznaj nasze spojrzenie na świat IT. Piszemy o technologiach, po ludzku.

blog list image

Zainstaluj Nginx z bezpłatnym certyfikatem SSL A + od Let's Encrypt na Ubuntu 18.04

Skonfigurowanie serwera w celu zapewnienia HTTPS przy użyciu certyfikatów Let's Encrypt jest proste i darmowe. Wystarczy...

blog list image

W jaki sposób MVP pomaga zbudować świetny produkt IT

MVP oznacza minimum viable product. Produkt MVP posiada najbardziej istotne dla produktu funkcjonalności, które są następnie testowane na rynku, aby sprawdzić czy może odnieść sukces.

blog list image

3-węzłowy zestaw repliki MongoDB z SystemD i metrykami w Telegraf / Grafana

Zestaw replik jest formą replikacji danych, dzięki czemu dane są przechowywane w więcej niż jednym węźle, co zapewnia trwałość danych. Ustawimy pierwszy węzeł jako węzeł główny, drugi i trzeci jako węzły drugorzędne. Stawianie replik zawsze zaleca się w liczbach nieparzystych powyżej 2. Jeden i drugi wymóg ma swoje przyczyny.

blog list image

Klaster RabbitMQ na Dockerze z Nodejs w 5 minut

RabbitMQ jest znakomitym projektem open-source, pozwala na dostarczanie setek tysięcy wiadomości na sekundę do aplikacji, szybko i skutecznie. Poniższy wpis prezentuje sposób w jaki można postawić klaster RabbitMQ złożony z trzech oddzielnych hostów. W tym celu użyjemy Dockera, a do gotowego klastra podłączymy się przy pomocy Node.js.

blog list image

Allegra - aplikacja mobilna dla alergików

Dzisiejszy wpis poświęcony będzie szerszemu opisowi jednego z naszych ostatnich projektów, jest to aplikacja monitorująca stan pylenia alergenów w określonych lokalizacjach polski - Allegra.

blog list image

Jak monitorować działanie aplikacji IT?

Ten wpis jest kolekcją doświadczeń jakie nabyłem podczas wieloletniej pracy przy projektach IT. Jedno jest pewne, nie ważne jak dobrze zaprojektujesz architekturę systemu, jak dobre testy napiszesz i jak wydajną maszynę wykupisz - awarie będą się zdarzały. Najważniejsze jest to aby przygotować się na takie sytuacje, mieć plan działania i móc możliwie jak najszybciej je wykryć i zareagować.

blog list image

Prosta kolejka wiadomości pod IoT w 5 minut

Niezależnie od tego, czy budujesz projekt hobbystyczny, czy w pełni profesjonalny rozwój, otrzymasz wybór: Jak wysłać moje dane z urządzenia do Internetu?

blog list image

W jaki sposób pisać specyfikacje projektowe?

Jako doświadczona firma zajmująca się tworzeniem oprogramowania, wiemy, że pisanie dobrej specyfikacji wymagań systemowych ma kluczowe znaczenie dla sukcesu każdego projektu oprogramowania. Pracując z dziesiątkami firm z różnych branż, zgromadziliśmy wiedzę i stworzyliśmy wizję tego, jak powinna wyglądać idealna specyfikacja.