Golang

Ponad 6 lat doświadczenia w Golang, ponad 20 ukończonych projektów

Go
  • Development
  • Consulting
  • Szkolenia

Oferujemy usługi związane z Golang

Co to jest Golang?

Golang to statycznie typowany, kompilowany język w składni przypominający C. Został stworzony przez Google jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rozwiązań chmurowych. Charakteryzuje się szeregiem rozwiązań które ułatwiają naukę oraz pracę z językiem, jednocześnie nie ograniczając jego funkcjonalności. Do unikalnych cech języka możemy zaliczyć konstrukty pozwalające na łatwe pisanie programów korzystających z wielowątkowości: gorutyny i kanały.

Co to jest gorutyna? Jest to tak zwany lekki wątek który współdzieli pamięć z innymi gorutynami ale posiada własny kontekst wykonania. Od standardowego wątku systemowego rózni się tym, że jest jest o wiele "tańszy" w stworzeniu i używaniu co pozwala na odpalanie tysięcy a nawet setek tysięcy gorutyn w ramach jednego programu.

Co to jest kanał? Kanał to prosta kolejka FIFO w pamięci programu, służy do usprawnienia komunikacji pomiędzy gorutynami w Golangu zgodnie z zasadą "do not communicate by sharing memory; instead share memory by communicating". W myśl tej zasady, komunikacja między wątkami powinna się odbywać poprzez przesyłanie między sobą komunikatów, w ten sposób eliminując potrzebę blokowania zasobów przy użyciu mutexów a tym samym eliminując przyczynę znacznej ilości błędów w progamowaniu współbieżnym.

Golang development

Zleć nam programowanie w Golang na podstawie Twojej specyfikacji. Pomożemy twojemu zespołowi zmigrować obecny kod do Golanga.

Zleć nam projekt

Golang doradztwo

Mamy ponad 6 lat doświadczenia w Golangu. Zaufaj nam i pozwól podzielić się wiedzą i doświadczeniem zdobytym przez ten czas. Pomagamy firmom przejść "cyfrową transformację".

Skonsultuj się z nami

Golang szkolenia

Prowadzimy szkolenia z Golang na terenie całej Polski. Każde szkolenie przygotowane jest pod konkretne wymagania, grupy szkoleniowe liczą między 4 a 7 osób. Szkolenia prowadzimy w formie wykładów i warsztatów z mnóstwem ćwiczeń praktycznych.

Zapytaj o szkolenie

Golang audyt kodu źródłowego

Audyt pozwala na określenie jakości kodu oraz zgodności z przedstawioną dokumentacją lub wytycznymi. W trakcie audytu sprawdzimy zgodność z dobrymi praktykami oraz wzorcami projektowania. Upewnimy się że kod pozbawiony jest długu technologicznego, działa poprawnie i wydajnie.

Zapytaj o audyt

Czytaj posty o Golang

Projekty wykonane przez nas z technologią Golang